Eronek se ztratil v úterý 2. srpna večer při venčení z trávníku za bývalou prodejnou Bati v Mostě. Majitelé vylepili letáky po městě, o případu informoval i Deník. Přesně za týden však zazvonil telefon a na druhém konci se ozvali nálezci.

„Již jsme tomu ani nevěřili. V úterý večer nám někdo telefonicky nabídl ke koupi našeho vlastního psa,“ uvedl majitel jezevčíka. Ten za svého psa odměnu nabízel i na letácích. Nálezci, muž a žena, majiteli psa sdělili že pokud platí za jezevčíka odměna, ať si pro Erona přijede na nádraží. Tam ale nikdo s malým psem nebyl.

Výkupné

„Měli jsme strach, zda to není bouda, že z nás vylákají jen peníze a psa mít nebudou. Když jsme dojeli na nádraží, tak tam nikdo nebyl, v tom mi volala na telefon naše sousedka, že nás u domu shání nějací potetovaní lidé. Nechápu, jak mohli vědět, kde bydlíme, na letácích to napsané nebylo,“ vylíčil majitel trpasličího jezevčíka, podle kterého je v takových to případech nejhorší nejistota. Naštěstí se opravdu jednalo o dvanáctiletého Eronka, za kterého majitel dvěma nálezcům zaplatil tisíc korun.

„Oni po nás chtěli jednou tolik, ale nakonec jsme se domluvili na tisícikoruně. Kde však psíka našli, nebyli schopni muž a žena sdělit.

Čtyřnohého chlupáče vrátili nálezci majitelům vpořádku. Eronek však kvůli stresu několik dnů nejedl.

Na Mostecku se nejednalo o první podivný případ, již před třemi lety se podobný příběh stal i jednomu podnikateli z Mostu.