Desítky policistů a s nimi široká veřejnost hledala dva dny v Mostě dvě žačky páté třídy, které rodiče pohřešovali od středeční noci. Dívky se v pátek v poledne v pořádku našly. Všichni si oddechli. Pátrání po školačkách patřilo na Mostecku za poslední dobu k jednomu z nejrozsáhlejších. Děti se ale zatoulávají mnohem častěji a někdy dokáží všechny pořádně vylekat.

Odjel na kole

Mimo rodičů dvou výše zmíněných školaček, zažila tento týden strach o své malé dítě také další rodina z Mostu. Její teprve pětiletý syn se ztratil při jízdě na kole na sídlišti Severní v Mostě, a to přesto, že ho dospělí měli pod neustálým dohledem.

„Chlapec jezdil z jednoho konce domu na druhý, když náhle zmizel. Rodiče ho začali hledat, když po čtvrt hodině neuspěli, tak se obrátili o pomoc na policii,“ řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Policejní hlídky okamžitě pročesaly sousední ulice a přilehlé okolí. Pátrání mělo šťastný konec.

„Klučinu objevil policista, který je jeho strýc, u vedlejšího domu. Chlapec si zajel na návštěvu ke svému kamarádovi a neuvědomil si, že všechny pořádně vylekal,“ doplnila Světláková.

Šel podle plánku

Hodiny strachu zažívali v polovině března také rodiče šestiletého Jindříška z Kadaně. Klučinu z ničeho nic napadlo, že půjde na návštěvu ke své kamarádce z mateřské školy a nikomu to neřekl. Vzhledem k tomu, že případ vzbudil velký ohlas, otec dítěte v diskuzi na webu Deníku podrobně vysvětlil, jak se vše seběhlo.

„Měli jsme jít na oběd do restaurace a potom nakrmit kačenky na nábřeží. Aby se Jindříšek nenudil, šel si pro koblížek s tím, že počká před vchodem domu, od kterého je obchod vidět. Manželka ho zahlédla, když se vrátil a stál u vchodu. Jenže to už měl Jindříšek jiný plán. Jeho kamarádka ze školky mu namalovala plánek, kde bydlí a dokonce na něm vyznačila i zvonek, na který má zazvonit. Jindříšek nelenil a šel na slíbenou návštěvu. Mamince kamarádky řekl, že rodiče jdou krmit kačenky, a že jeho pustili k nim na návštěvu,“ popsal, jak se chlapec zatoulal, otec.

V momentě, kdy Jindříšek zmizel, ale jeho rodiče vůbec nenapadlo, že by mohl sám odejít ke kamarádce. Zvláště když sám nikdy nikam nechodil. V hlavě se jim naopak vynořily ty nejčernější představy, co se z jejich synem stalo. Zalarmovali tedy policii. Do pátrání se zapojily desítky lidí. Do terénu vyrazil každý policista, co jen mohl, okolí pomáhali pročesávat i dobrovolní hasiči. Dokonce byl přivolán policejní vrtulník.

Pátrání trvalo tři hodiny. Kámen ze srdce rodičům spadl krátce po šesté večer, kdy se z vysílaček ozvalo spásné „máme ho“.