Městská policie v Litvínově je první v republice, která bude kromě aut a motorek používat také helikoptéru. Má jim pomoci spěšně řešit situaci v Janově. Dělnická strana totiž dala městu ultimátum, podle které se musí věci na sídlišti měnit co nejrychleji. Šéf strážníků má v plánu, že se s vrtulníkem naučí každý litvínovský městský policista. Jeden heliport vyroste na náměstí Míru, druhý před janovskou hernou Calypso. Vrtulník poslali do Litvínova jako svoji pomoc ministři Čunek a Stehlíková.

Do měřáků na topení se dávají odposlechy

Mezibořští obyvatelé konečně zjistili, co se skrývá v měřících přístrojích na topení v bytech a odmítají si tyto „rušiče“ soukromí nechat do bytů nainstalovat. „Strčte si ten přístroj do pr…e, aby lidé věděli kolik rozkradete peněz z nájmů. V přístroji může být dálková vysílačka a budete poslouchat, co se děje v bytech. Což je narušování soukromí. Jde Vám pouze o to, aby se u Vás uživil další darmošlap. Pokud to obyvatelé Meziboří odsouhlasí já si to do bytu toto zařízení dát nenechám,“ oznámil úředníkům jeden z mezibořských obyvatel. I přes jeho nesouhlas město o měřácích uvažuje.

Krize se promítla i do litvínovského hokeje

Extraligoví hokejisté, tahouni severočeského Litvínova Robert Reichel a Jiří Šlégr, přišli o podstatnou část příjmů. V rámci úsporných opatření, která souvisejí s probíhající ekonomickou krizí ve velké části Ameriky a Evropy, snížil extraligový klub po vzoru Pardubic hráčům výplaty. A to tak výrazně, že si špílmachři musejí hledat bokovky. Albi a Guma ale vědí, kde jsou v regionu jedny z nejvyšších průměrných příjmů, a tak nastoupili k těžařům. Na snímku se právě chystají fárat do dolu Centrum. Svou situaci ale berou s humorem.