Zvířata jsou po ošetření a doléčení vypouštěna zpět do volné přírody. V případě, že zranění přijatého živočicha neumožňuje jeho plnohodnotný návrat do volné přírody, zůstane ve stanici jako trvale handicapovaný.
Novou stanici pro handicapované živočichy zoopark zprovozní ještě v letošním roce. Její přestavba se stala nezbytnou již před dvěma lety, a to vzhledem k úpravě a zpřísnění legislativy o provozování záchranných stanic. „Vzhledem k nákladnosti projektu jsme využili možnosti podat žádost o dotaci z operačního programu Životní prostředí zlepšování stavu krajiny a přírody. Byli jsme úspěšní a příspěvek ve výši devadesáti procent celkových nákladů na přestavbu, což představuje částku 8,54 milionu korun, jsme získali," vysvětlila ředitelka zooparku Iveta Rabasová. Dalších více než 502 tisíc korun představuje dotace ze Stáního fondu životního prostředí ČR, zbytek finančních prostředků dodal zoopark ze svého rozpočtu.
Kromě rozsáhlé rekonstrukce zahrnovala přestavba stanice i vybudování nové veterinární ordinace, venkovní voliéry a dalších objektů souvisejících se zajištěním provozu stanice. Zoopark zakoupil také nový automobil pro převoz handicapovaných zvířat.
Podkrušnohorský zoopark letos slaví 40. výročí svého založení. Zaměstnanci se starají o tisíc zvířat více než 160 živočišných druhů, mezi nimiž je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. Mezi nejatraktivnější chovaná zvířata patří vlci, opice a medvědi hnědí. Raritou je zpětně vyšlechtěný pratur, první mládě pižmoně grónského či divoký osel kiang. Zoopark se rozkládá na 112 hektarech, expoziční část tvoří zhruba 80 procent této plochy.