Chodci mají lepkavější prsty. Teče po nich horkem rozpuštěná zmrzlina. „Poptávka vzrostla o sto procent,“ sdělila mostecká zmrzlinářka Denisa Kašparová. „Denně prodám kolem sto padesáti zmrzlin,“ uvedla zmrzlinářka Petra Sedláčková. Obchodníci s točenou či kopečkovou zmrzlinou reagovali na vedra okamžitě. V centru Mostu se prodává ve více než deseti prodejnách. U jedné raději dali stroj do stínu, aby se nepřehřál. „Když jsou vedra, dávám přednost vodové ovocné,“ řekla zákaznice Jana Kadlecová. Podle jednoho prodejce je na zmrzlinu až moc horko. "I když její prodej stoupl, více se podle mě vychutná při teplotách od 20 do 25 stupňů," uvedl. Některá zmrzlinářství nabízejí jen jeden či dva druhy zmrzliny. V jednoduchosti je prý síla - je lepší, když si lidé zvyknou na jednu dobrou a pak se vrací a pokaždé ji tam najdou.

Zdravější jsou sorbet a džusy z čertvého ovoce

Podle gastronoma Romana Sejvala není klasická sladká zmrzlina na horko ideální, i když může být kvalitní. „Cukr ve zmrzlině v horku unavuje,“ uvedl. Svěřil se ale, že má rád nanuka Mrože. "Jako jeden z mála výrobků je z jahod," dodal Sejval. V extrémně horkých dnech přesto doporučuje spíše džusy či zeleninové saláty. Když zmrzlina, tak z kvalitních a čerstvých surovin. Místo hůře stravitelné smetanové, čokoládové či vanilkové z prášku je lepší sorbet, který má ovocný základ. U běžných točených zmrzlin musejí zákazníci počítat s tím, že jsou vyrobeny z průmyslově vyráběných surovin a náhražek. Podle Sejvala není nad zmrzlinu připravovanou profesionály. Ve špičkových restauracích, napříkald v sousedním Německu, dělají i slanou či sýrovou zmrzlinu. 

ZMRZLINY V CENTRU MOSTU:  KDE, JAKÁ, ZA KOLIK, NEJPRODÁVANĚJŠÍ

NEXT Točená vanilková, čokoládová, míchaná/malá 15Kč, velká 20Kč, TOP: malá míchaná

ITALSKÁ CUKRÁRNA Točená jahodová, banánová, míchaná/20Kč, TOP: míchaná

MACH FOOD Točená čokoládová, višňová /17Kč, TOP: čokoláda, vanilka

ŠMAK Točená vanilková 15Kč, vanilková s čokoládou 17Kč, TOP: vanilková za 15Kč

ZMRZLINA a PALAČINKY Točená citronová, vanilková/malá 15Kč, velká 20Kč/mega 35Kč, TOP: velká

BUBBLE TEA Točená vanilková, čokoládová, míchaná/malá 13Kč, velká 18Kč, TOP: míchaná

PEKOSA (Rozkvět) Točená vanilková, meruňková, míchaná/malá 13Kč, velká 18Kč, TOP: jahoda, čokoláda

PANERIA (Central) Točená jeden druh: vanilková, cena: 20Kč

McDonalďs (Prior) Točená smetanová do kornoutku, cena: 20Kč

FRUITISIMO (Central) Kopečková, 16 druhů, cena od 12 do 27 korun za kopeček, TOP: Šmoulí

LAGARTO (Central) Kopečková 17 druhů, cena od 14 do 25 korun za kopeček, TOP: Vanilková

MEDOVA (Rozkvět) Kopečková 10 druhů, cena za kopeček 12 korun, každý další za 8 korun, TOP: Tutti Frutti u dětí, pistáciová u dospělých

Průzkum: Mostecký deník/přímá návštěva prodejen, stav k 10. červnu