Rozhodně tedy nemohou řidiči spoléhat na to, jak jezdili po paměti. Chudeřínská bude průjezdná od kruhového objezdu. „Jednosměrná by měla být až po restauraci Rudý dům,“ řekl vedoucí odboru nakládání s majetkem Václav Cihlář. Díky této úpravě bude moci město rozšířit parkovací místa. „Vznikne jich asi šedesát,“ uvedl vedoucí odboru.
Naopak Opltova ulice bude jednosměrná ve směru k plaveckému bazénu. „Instalovat tam budeme také dva zpomalovací retardéry. Obyvatelé této ulice si totiž stěžují, že tam jezdí motoristé příliš rychle,“ dodal Cihlář.
Ve vedení města se již dříve mluvilo o zjednosměrnění ulice U Zámeckého parku, doposud se tak nestalo. Počítalo se, že poté, kdy bude ulice jednosměrná, tak budou vozy parkovat částečně na chodníku. „Pokud to nebude nutné, tak budou vozy parkovat přímo na vozovce,“ uvedl Cihlář.
Litvínov si do sbírky také přidá další mini kruhový objezd. Je totiž součástí plánovaného parkoviště v Žižkově ulici. „Nebude to typický kruhový objezd. Velikostí bude možná stejný jako běžný kruhový objezd, bude ale vybudován z takového materiálu, jako jsou například zpomalovací retardéry,“ vysvětlil místostarosta Litvínova Martin Klika a doufá, že bude díky tomu i levnější. Kruhový objezd, který zajistí vjezd na nové parkoviště pod kolejemi, si podle jeho slov vyžádala policie, která projekt posuzovala.
Na toto parkoviště vyčkávají hlavně místní, kteří v průběhu hokejové sezóny ve dny zápasu těžko bojují o zaparkování. Dočkají se ale asi až v listopadu. „Výstavba je rozdělena do několika etap,“ řekl Deníku Radek Brabec z odboru investic.