Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský totiž nepolevuje v urovnávání sporu mezi nájemníky a pronajímatelem v oblasti nájemního bydlení. A po schůzce s litvínovským sdružením BUT se sešel i se zástupci vedení společnosti CPI.

„Rozhodně to ale není tak, že bych si zástupce společnosti pozval ‚na kobereček‘. Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodně nechce dosáhnout žádné formy regulace trhu. Nejsem však příznivcem agresivního vyjednávání přes média, a proto jsem po schůzce s nájemníky v bytech CPI BYTY chtěl slyšet i názor druhé strany,“ vysvětluje Kamil Jankovský. Podle něj musí ministerstvo sehrát roli určitého garanta sociálního přístupu k trhu s nájemním bydlením v okamžiku, kdy pro podstatnou část bytů končí proces deregulace nájemného.

„Vyslechli jsme argumenty CPI a dohodli se na dalším jednání v prosinci tohoto roku, kam přizveme obě strany. Tedy jak zástupce nájemníků, tak představitele CPI ,“ shrnul jednání ministr Kamil Jankovský.

„Zatím o schůzce ještě nic nevíme, ale pokud budeme přizváni, je to veliký úspěch. Protože bychom s vedením společnosti určitě měli komunikovat, ale oni zatím hráli mrtvého brouka. Od srpna jsem je kontaktovala několikrát, ale bez odezvy,“ řekla včera Deníku předsedkyně sdružení BUT Libuše Svobodová.

Jednat nechtěli

To, že společnost CPI neměla v plánu s litvínovským sdružením komunikovat, a dohodu o změně smlouvy chtěla řešit s každým nájemníkem individuálně, Deníku mluvčí společnosti řekla již v srpnu.

„Naše společnost má přes deset tisíc bytů po celé České republice a v některých městech občanská sdružení již vznikla. Problém je, že většina občanských sdružení nakonec politiku bydlení řešila kandidaturou do zastupitelstev. Poté začali zneužívat informace. Proto jsme se rozhodli s nájemníky jednat přímo,“ řekla před časem tisková mluvčí společnosti CPI Michaela Winklerová.