Pachatel se vypravil k litvínovskému rodinnému domu krást minulý týden. Nejprve přelezl dvoumetrový plot a v přístavku u domu hledal, co by se dalo odnést.

Zalíbilo se mu různé nářadí, které si dal na hromadu k psí boudě. Ta byla v tu chvíli prázdná. Zvíře totiž spalo v domě. To lapku zřejmě uklidnilo a dál se rozhlížel kolem, zda by ještě něco nebylo výhodné odcizit.

Objevil zaparkovaný nákladní automobil, odkud obratem sebral svazek klíčů. Víc už udělat nestihl.

V tu chvíli ho totiž zmerčil právě pes a začal hlasitě štěkat. „Tím probudil majitele, který se šel podívat ven, co se děje. Na svém pozemku záhy našel pachatele, který se na něj pokusil zaútočit. Muž ránu vykryl a dotyčného zpacifikoval,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Vzhledem k tomu, že majitel u sebe zrovna neměl telefon, kterým by mohl přivolat policisty, musel se vrátit zpět do domu. Zlodějíčka tak na chvíli přenechal svému psovi, který ho pohlídal až do příjezdu hlídky.

Osmatřicetiletý lapka skončil na policejní služebně. Vyšetřovatel ho obvinil z krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a poslal ho za mříže vazební věznice, kde si počká na soud.

V base to muž už dobře zná. Z vězení se totiž vrátil jen před pár dny. Seděl za vloupání do aut.