„Mostečtí policisté apelují na občany, aby nepodceňovali otázku zabezpečení sklepů a bytových komor,“ sdělila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Zloději berou ze sklepů sezónní oblečení, obuv, sportovní vybavení, nářadí, rybářské náčiní i potraviny. Lidé si podle policie obvykle zabezpečí byt bezpečnostními dveřmi, přídavnými zámky, alarmy, ale sklepním prostorám nevěnují přílišnou pozornost. „A toho různí zlodějíčkové využívají a spoléhají na to,“ dodala mluvčí.

Problémy bývají spíše v panelových domech, kde je přístup do sklepů snadnější než u rodinných domů. Proto by bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek měla věnovat více pozornosti na zabezpečení společných prostor, kde jsou sklepní kóje, kočárkárny a jiné místnosti sloužící k uskladnění majetku občanů, radí policisté.

Doporučují kvalitní a pevné dveře s bezpečnostními zámky. Tvrdí také, že je důležité, aby do místností nebylo vidět, okna u dveří je vhodné vyměnit za sololit či zvolit jiný způsob zakrytí průhledů. Okna u sklepů je nutné zabezpečit mřížemi, sklo by mělo být silnější, vhodné je drátosklo, tvrzené sklo nebo bezpečnostní fólie. Lze také použít elektronické zabezpečovací systémy s různými čidly.