Není prakticky žádná šance, že by se podařilo termín zkrátit. Společnost United Energy, která města teplem zásobuje z teplárny v Komořanech, musí provést celou řadu oprav. „Práce jsou rozplánované doslova na minuty,“ uvedla mluvčí firmy Kateřina Táborská.

Seznam prací, které musí zaměstnanci United Energy a dalších firem stihnout, má stovky položek. „Mezi nejvýznamnější práce přímo ve zdroji v Komořanech bude patřit oprava a sanace 180 metrů vysokého komínu a oprava vnitřního rozvodu horkovodu,“ sdělila Kateřina Táborská.

Odstávka se dotkne nejen desetitisíců domácností. Stejně jako jinde se bude voda ke koupeli připravovat na kamnech v mosteckém dětském domově. „Vodu si budeme ohřívat, tak jako to dělají lidé v každé domácnosti,“ potvrdila ředitelka Marcela Stützová.

Odstávka naopak neovlivní chod zařízení domova pro seniory v mostecké Wolkerově ulici. „Máme bojlery. Teplá voda pro seniory bude zajištěna,“ sdělila vedoucí zařízení Marie Škrhová. Také dům pro seniory Astra spoléhá na bojlery. „K dispozici jsou tam průtokové ohřívače a bojler. Teplá voda je vždy zajištěna v centrálních budovách, ale ne v bytech,“ uvedla zástupkyně vedoucí zařízení Ivana Ječmenová.

Mostecká nemocnice si s odstávkou vody také starosti dělat nemusí, chodu zařízení se omezení vůbec nedotkne. „Odstávka vody pro nás nic neznamená, máme vlastní ohřev vody,“ ubezpečil pacienty ředitel mostecké nemocnice Vladimír Müller.

Loňská odstávka trvala tři dny, krátké přerušení dodávek by mělo být zase příští rok.

Zpravodajové Deníku