Podle Jaroslavy je to přínosná investice. „Někdy čteme o projektech, o které není zájem a nebo nejsou smysluplné. Tento kurz se setkal opravdu s velkým ohlasem. My, ženy z kurzu, bychom byly rády, kdyby úředníci, kteří o podobných projektech rozhodují, toto věděli a mohlo se pokračovat i v příštím roce,“ říká. Nedělá si iluze, že by dokázala útočníka zneškodnit. „Ale už jen to podvědomí, že něco víme a něčemu jsme se učily, je nám prospěšné,“ vysvětluje.

„Pro velký ohlas žen chceme kurz sebeobrany pořádat i v příštím roce. Zatím ale nevíme, zda to bude možné,” sdělila preventistka městské policie Ilona Kozlová.

Městský program prevence kriminality, jehož součástí byla i chválená sebeobrana, dotuje ministerstvo vnitra. Teď se čeká, až oznámí podmínky finanční podpory na příští rok.

Letošní program prevence kriminality v Mostě stál přes jeden milion korun. Díky dotaci od ministerstva město hradilo jen deset procent celkových nákladů. Městská policie mohla učit sebeobranu, zaplatit ochranné spreje a psychologa, rozdat seniorům osobní alarmy, vytvořit pomocné hlídky v Chánově a podílet se na projektech pro děti a mládež s poruchami chování. Zbývá ještě rozdat dvě stě mikročipů do jízdních kol. Peníze na čipy poskytl Ústecký kraj v rámci své prevence kriminality. Čipy dostanou i cyklisté z okolních vesnic.