Dětem čtyřicetileté Mostečanky (celé jméno redakce na její žádost nezveřejňuje) se letos oči nerozsvítí. „Nemáme na dárky ani na jídlo,“ říká se slzami v očích matka dvou dětí, která již dva roky marně na Mostecku hledá zaměstnání. Jejími měsíčními příjmy jsou 3280 korun sociální státní podpory a 7566 korun na živobytí. Lenka ale každý měsíc musí zaplatit 7500 korun nájem, protože bydlí v podnájmu, 1750 korun pak elektřinu, plyn a televizi. Za obědy a léky pro děti dále vynaloží 800 korun. Na měsíc tak celé rodině zbude 806 korun.

Pokud by svých dětem chtěla pod stromeček dárky koupit, narušilo by to její rozpočet. „Nejhorší je to, že mé děti u ostatních žáků vidí značkové oblečení, mobily, mp3 atd. a oni na ně musí jen koukat,“ stěžuje si Lenka.

„Co můžete dětem koupit, když vám nestačí peníze ani na jídlo? A to si mi syn včera stěžoval, že mu začíná téct do bot,“ svěřila se starostlivá matka. Ženě už několik let téměř neplatí na děti bývalý manžel. Čtrnáctiletá dcera a dvanáctiletý syn Lenky K. tak budou letos bez Ježíška. Pokud byste chtěli paní Lence pomoci, Mostecký deník zprostředkuje kontakt.