Zmatená žena pobíhá v Mostecké ulici bez bot po silnici, pláče a nadává. Takové oznámení dostali strážníci v terénu od dvou chlapců. Obsluha kamerového systému následně hlídce potvrdila, že je to pravda.

„Strážníci pak na místě zastihli ženu pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Nebyla schopná komunikovat, dokonce se před nimi začala svlékat," uvedl velitel litvínovské městské policie Zdeněk Urban.

Vzhledem ke stavu ženy přivolali strážníci okamžitě sanitku. Lékař rozhodl o jejím převozu do mostecké nemocnice.

Další případy:

Bezdomovci chtěli přespat v prázdném bytě
Asistentky prevence kriminality si všimly muže, který se vloupal do přízemního bytu v prázdném vchodě v ulici Gluckova na sídlišti Janov. Strážníci na místě zajistili jim dobře známého bezdomovce. V bytě nebyl sám, ale se svým společníkem. Oba městským policistům řekli, že na místě chtějí přespat. Protože nic nepoškodili, strážníci je z místa pouze vykázali.

Opilec ležel na silnici
V nočních hodinách oznámila náhodná kolemjdoucí, že ve Vinohradské ulici leží na silnici člověk. Strážníci na místě našli zcela opilého muže. Ze silnice ho zvedli a doprovodili domů.

Strážníci úspěšně suplovali zdravotníky
Na pomoc přivolal strážníky dispečer rychlé záchranné služby. Sanita vyjela z Mostu k ženě ve vážném zdravotním stavu v Tylově ulici. Žena byla v bezvědomí, nedýchala. Strážníci na místo dorazili o něco dřív než záchranáři. Ženu resuscitovali a tím výrazně přispěli k záchraně jejího života.

Děti uvízly ve výtahu
Při pochůzce po Janově strážníci objevili v domě v Třebušické ulici dvě děti uvízlé ve výtahu. Mladší z nich bylo teprve dvouleté. Strážníci se nejprve pokusili výtah zprovoznit, nebo děti vyprostit. To se ale nepodařilo, proto na místo přivolali pracovníky odborné firmy. Ti už byli úspěšnější. Děti pak strážníci předali matce.

Je ten pán doma?
O pomoc požádal strážníky dispečer rychlé záchranné služby. Žádal o prověření, zda se nemocný muž s psychickými problémy zdržuje v místě bydliště. Už jednou k němu záchranáři vyjížděli, muž jim ale utekl. Příbuzní nemocného muže ale záchranáře volali znovu. Strážníci v místě bydliště muže zastihli. Zůstali s ním až do příjezdu záchranářů, kteří ho poté převezli do mostecké nemocnice.

Ty věci mám z…
V areálu Nové Záluží strážníci zajistili dvě jim dobře známé závadové osoby. Jeden z mužů měl u sebe červený batoh plný rybářského náčiní. Neuměl hodnověrně vysvětlit, kde k věcem přišel. Střídavě měnil výpověď, kde batoh našel. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, aby ověřili, že batoh a jeho obsah nepochází z trestné činnosti. Krádež těchto věcí Policii ČR nikdo nehlásil. Ve svodkách městské policie se ale našlo oznámení z nedávné doby, kdy muž ohlásil krádež batohu a dalších věcí z půdy svého domu. Batoh i rybářské potřeby byly zatím uloženy na služebně městské policie až do doby, než oznamovatel potvrdí, zda se nejedná o jeho majetek.

zdroj: Zdeněk Urban, velitel Městské policie Litvínov (21. března 2016)