Členem DVD se spolu se svou ženou, hudební skladatelkou Larisou Chytriak, stal v roce 2006, krátce po svém příchodu z Ukrajiny do Čech. V té době už měl za sebou úspěšnou kariéru autora hudby k mnoha inscenacím her Gogola, Bulgakova, Shakespeara, Schillera, Čechova, Wilda, de Vegy a celé řady dalších světových dramatiků. Působil v řadě divadel na Ukrajině, v Rusku i v Německu, ale také v ukrajinské televizi a rozhlase.

Eugenova hudba zněla v celé řadě ruských a ukrajinských pohádek. Psal hudbu symfonickou i komorní, hudbu pro televizní i rozhlasové inscenace, písně pro děti i pro dospělé. Jeho tvorba ovlivnila i sport, protože byl autorem celé řady skladeb pro uměleckou gymnastiku včetně skladby pro olympijskou vítězku v prostných v roce 1996 v americké Atlantě a v Čechách začal psát hudbu i pro české gymnastky.

V tvorbě pokračoval v Litvínově

V Litvínově, kde se rozhodl žít, pokračoval ve své umělecké tvorbě, založil studio LEAsound a napsal a natočil spoustu krásné muziky. Pro Docela velké divadlo složil spolu se svou ženou hudbu ke komedii Něžné dámy a k hudebním inscenacím Romeo a Julie a Láska a Čas, se kterými divadlo často hostuje v zahraničí (Německo, Francie, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Francie, Španělsko…).

„A protože ani ta nejzákeřnější nemoc nemá sílu vymazat ze světa hudbu, a protože Romea a Julii a Lásku a Čas pořád hrajeme, budou Eugenovy skladby znít z jeviště ještě dlouho,“ píše se ve zprávě divadla.