O více než deset tisíc korun přišel jeden postarší muž z Mostu. V mostecké restauraci se seznámil s mladou ženou ve věku asi 30 let. Chvilku si povídali, popíjeli spolu a žena muži nabídla za peníze sexuální služby. Mostečan s nabídkou souhlasil a společně zašli do nedalekého parku. Během pár minut na místo přiběhl muž a křičel na něj, že je to jeho žena. Mostečan se zalekl a z místa utekl. Později zjistil, že mu v zadní kapse kalhot chybí peněženka, ve které měl několik tisíc korun a osobní doklady. Na místo se vrátil, ale portmonku hledal marně. Případem se nyní zabývá mostecká policie a po povedené dvojici pátrá. Policie v souvislosti s tímto případem nabádá muže ale i ženy, aby byli obezřetní při podobných nabídkách, mnohdy se totiž může jednat o záměr, jak druhou osobu okrást.

Další případy

Skupina kradla poklice od aut

Na policejním oddělení v Litvínově skončil v úterý odpoledne čtyřlístek mladíků z Mostu, kteří si vyjeli do Litvínova krást. Rozhodli se, že odcizí poklice z osobních aut. Už v Záluží odcizili ze zaparkovaného vozidla značky Škoda Fabia 4 kusy originálních poklic. Poté pokračovali do Litvínova. Tam vzali poklice z vozu tovární značky Renault a do třetice kradli v ulici Valdštejnská, kde po jejich zásahu chyběly poklice u škodovky. Poté z Litvínova odjeli směrem na Most. Tam však nedojeli. U Záluží je zadržela hlídka litvínovských strážníků a čtveřici předala policistům. Ti na základě šetření mladíkům ve věku 18, 18, 19 a 22 let sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství. Lup byl zajištěn. Škoda zatím nebyla poškozenými motoristy vyčíslena.

Dva drogu prodávali, třetí ji pěstoval

Z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinil vyšetřovatel mostecké policie tři osoby. Muž ve věku 39 let z Mostu měl v přesně nezjištěné době obstarat a následně poskytnout za různé finanční částky v několika případech drogu pervitin. Vyšetřovatel obviněného stíhá na svobodě. K prodeji pervitinu docházelo na různých předem smluvených místech města Mostu.

Ze stejného přečinu čelí obvinění 41letá Mostečanka. Ta měla dle kriminalistů z toxi týmu mostecké policie v letošním roce v ulici Maxe Švabinského obstarat a poté prodat psychotropní látku metamfetamin. Obviněná je stíhána na svobodě.

Muž ve věku 51 let z obce na Litvínovsku je stíhán pro přečiny nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropní látkami a s jedy. Ten měl v rodinném domě loni vypěstovat několik rostlin konopí, ze kterých vyrobil konopné masti. Letos u něj proběhla domovní prohlídka a policisté při ní zajistili rostliny konopí, kelímky s mastmi a různé zařízení. Zajištěné věci byly odeslány na oddělení kriminalistické techniky, kde byly provedeny odborné expertizy. Těmi bylo zjištěno, že masti i rostliny obsahují účinné látky a zařízení sloužilo k pěstování marihuany.

Všem třem obviněným hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 26. května