Jedna řídila pod vlivem alkoholu, druhá měla pozitivní test na drogy
Litvínovští policisté přistihli tento týden dvě ženy, které měly pozitivní testy na návykové látky. Řidička osobního vozidla Škoda byla kontrolována v Litvínově ve večerních hodinách. Test ukázal na metamfetamin. Žena se podrobila lékařskému vyšetření. Policie v Litvínově 18leté motoristce sdělila podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jiná řidička neunikla silniční kontrole v Janově. Hlídka u ní provedla dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,3 promile alkoholu. Policisté ženě další jízdu zakázali a zadrželi její řidičský průkaz. Litvínovanka ve věku 57 let si od policistů odnesla záznam o sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve vlaku usnul, někdo ho obral o peněženku
O peněženku ve vlaku okradl zloděj muže z Mostu. Ten cestoval vlakem do místa bydliště a během jízdy usnul. Toho využil zatím neznámý nenechavec, který poškozenému portmonku odcizil z příruční tašky, kterou měl muž při sobě. Mostečan tak přišel o finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu. Okradený se obrátil na policii a způsobenou škodu odhadl na částku dva tisíce korun. Případem krádeže na osobě a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se nyní zabývají mostečtí policisté.

Dvojice se zmocnila cizí peněženky
Policisté mosteckého obvodního oddělení sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 60leté ženě a 66 letému muži z Litvínovska. Ty byly odhaleny na základě místní a osobní znalosti policistů jako podezřelé osoby z krádeže. Dvojice měla koncem července v jednom mosteckém obchodě odcizit volně položenou peněženku, kterou tam nechal jeden nakupující. Peníze užili pro svoji potřebu a portmonku údajně vyhodili. Případ je šetřen ve zkráceném přípravném řízení.

V obchodě ukradl čokolády a kávu
Mostečan ve věku 21 let byl zadržen jako podezřelý z krádeže zboží v jednom litvínovském supermarketu. Mladík měl o víkendu z prodejních regálů odcizit dvě balení kávy, několik čokolád a šampony na vlasy, vše v celkové hodnotě 460 korun. Krádeže si všimli pracovníci prodejny a nepoctivého zákazníka zadrželi. Lup musel vrátit. Policisté mu sdělili s ohledem na kriminální minulost podezření ze spáchání přečinu krádeže ve zkráceném přípravném řízení.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 25. srpna