Zbil bývalou přítelkyni, protože mu dluží peníze

V pozdních nočních hodinách na linku 156 oznámila vyděšená žena, že se k ní do bytu dobývá její bývalý přítel, má z něj strach, protože v bytě má dvě nezletilé děti. Strážníci na místě před vchodem zajistili bývalého přítele oznamovatelky a provedli nezbytné úkony. Čtyřicetiletý muž příslušníkům sdělil, že mu o rok starší bývalá přítelkyně dluží za telefonní služby, které vzhledem k finanční tísni nedokáže okamžitě uhradit, ale pouze splácet. Protože žena již ve večerních hodinách byla mužem fyzicky napadena, měla zranění v obličeji, rozhodla se věc řešit s policií ČR, která se na místo dostavila.

Ukradené zboží ukrývala v podprsence

Pracovnice drogerie Rossman v ulici Lipová požádala o příjezd hlídky městské policie z důvodu zadržení zlodějů, které uzamkla v prodejně, aby nemohli utéci. Na základě poznatků vedoucí prodejny a kamerového záznamu prodejny, že zadržená 25letá žena s o rok mladším společníkem měli ukrást nezjištěné množství řasenek, které nejprve ženě strčil do podprsenky společník a následně i ona ukryla další kusy, byla zlodějka příslušníkem důrazně vyzvána, aby zboží vyndala. Při zadržení se přiznala ke krádeži jednoho kusu. Když ji vyzval strážník, vyndala z podprsenky dalších šest kusů řasenky v hodnotě téměř 1.300,- Kč. Ukázalo se, že v posledních třech letech oba byli již pravomocně odsouzení za obdobnou majetkovou trestnou činnost, proto následovalo předání na příslušné oddělení PČR

Celostátně hledaní

Při běžné kontrolní činnosti strážníci městské policie zadrželi v ulicích města celostátně hledané osoby, které následně předávali se všemi poznatky na příslušná oddělení Policie ČR.

Dva osmnáctiletí celostátně hledaní mladíci byli hlídkou městské policie zadrženi v ulici Seiferta.

U bloku 729 byl městskými strážníky zadržen 22letý celostátně hledaný mladík.

Díky místní znalosti byl v ulici Bělehradská hlídkou městské policie zadržen 19letý celostátně hledaný mladík.

Osmadvacetiletý celostátně hledaný muž se soudním příkazem k zatčení byl městskými strážníky zadržen u bloku 614.

Z důvodu pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách provedla hlídka městské policie kontrolu mladíka v ulici J. Palacha. Jelikož se nacházel v pátrání PČR, byl předán na příslušné oddělení PČR.

Včelí roj

V letním počasí jsou výskyty včelích rojů téměř běžné a týdně je uskutečněno zhruba pět výjezdů hlídky městské policie. Nepříjemný hmyz může bodnutím způsobit zdravotní komplikace procházejícím osobám.

Pracovnice NS Interspar na linku 156 oznámila, že na stromě u parkoviště se nachází včelí roj. Hlídka městské policie zajistila místo do příjezdu hasičů, kteří roj zlikvidovali.

Černá skládka

Dozorčí útvaru městské policie vyslal do ulice Pražská hlídku po přijatém telefonickém oznámení na linku 156, že zde neznámá osoba vyhodila větší množství igelitových pytlů. Hlídka městské policie provedla kontrolu po pachateli s negativním výsledkem, informovala prostřednictvím dozorčího MP dispečera technických služeb, který se dostavil na místo a událost si převzal. Lidé se rádi zbavují nepotřebných věcí a volí pro ně nejpohodlnější způsob, kterým je zakládání černých skládek, místo aby bezplatně využili sběrný dvůr v ulici Zahradní.

Řidiči, kontrolujte si svá vozidla

Všímavý kolemjdoucí na linku 156 upozornil na parkující vozidlo u bloku 612, které mělo stažené okno u spolujezdce.

O tři hodiny později na linku 156 oznámila žena, která chtěla předat klíče zapomenuté ve dveřích zaparkovaného vozidla u bloku 382.

Tentokrát vše dobře dopadlo a majitelé vozidel strážníkům za ochotu poděkovali. Hlavní poděkování si zaslouží všímaví občané, kteří na událost městskou policii upozornili.

Náhlá nevolnost

Dispečerka RZS požádala o prověření události, že se u Keramostu nachází podnapilý muž a stěžuje si na bolest u srdce. Hlídka městské policie vyhledala muže, provedla nezbytné úkony a asistovala posádce sanitky při transportu do nemocnice.