Město Most v sobotu 10. srpna odstartuje podzimní sérii zážitkových běhů Night Run. Až po něm následují další podniky seriálu v Praze, Plzni, Českých Budějovicích a Olomouci, aby byl letošní ročník zakončen znovu v hlavním městě. O mostecký závod je tradičně obrovský zájem.

Start je na 1. náměstí a trať pokračuje do parku Šibeník, odkud se běžci zase vrátí zpět na náměstí. Nebudou chybět dětské závody 211 Kids Cup ani nezávodní Family Run. Noční běh NN Night Run se běží na 10 kilometrů a charitativní Avon běh na poloviční trati, tedy pět kilometrů. „Také letos budeme společně s manželkou na startu Avon běhu na pět kilometrů,“ prozradil primátor Jan Paparega, který je pravidelným účastníkem.

Tak vypadal noční běh Mostem loni: 

Součástí celého podniku bude nejen rozcvička před oběma hlavními běhy, ale také taneční vystoupení. „Zastavte se mezi výběhy a přijďte se podívat na vystoupení tanečních mistrů České republiky, Evropy a světa,“ zve na ukázky šéfová mosteckého tanečního studia TSKH Kamila Hlaváčiková. Přítomní uvidí širokou paletu tanečních stylů, mezi nimi například caribbean nebo contemporary. Taneční studio Kamily Hlaváčikové se předvede celkem ve třech vstupech, a to v 17.30, 18.45 a 19.40 h na hlavním pódiu.

Do Mostu se pravidelně sjíždějí atleti ze všech koutů republiky. Na startu tak budou nejen domácí borci a závodnice, ale i účastníci z Loun, Jirkova, Chomutova, Štětí, Ústí nad Labem, Žatce. Také z daleké Ostravy nebo z Prahy. Dokonce i ze saských Drážďan.

Slavnostní zakončení sympozia Barevný Benedikt
FOTO: Barevný Benedikt skončil. Nad díly si připili tvůrci i obdivovatelé

Od čtvrtka je vypnutá možnost on-line přihlášení na startovní listinu. Příchozí se však mohou zaregistrovat v sobotu přímo na místě, a to od 16 do 19.30 hodin. Pro letošní ročník už je díky internetu přihlášena tisícovka startujících. „Loni padl rekord, uvidíme, kolik lidí přijde letos,“ řekl za pořadatele akce Tomáš Pavel.

Ve všech kategoriích se loni zážitkového běhu zúčastnilo 1400 běžců. Oproti roku 2017 bylo běžců o dvě stovky více.