V pátek večer dorazili do stanového městečka elitní jezdci BMW, kteří rozdávali dárky a podpisy. Z pódiového kamionu pouštěl diskžokej muziku a ve velkém občerstvovacím stanu teklo proudem české pivo, které ocenili hlavně zahraniční hosté.

Show na Matyldě se bude v sobotu 29. července opakovat od 17 hodin, ale tentokrát dorazí do kempu kolem 18. hodiny čeští závodníci. Vstup je volný a na setkání může přijít kdokoliv, i když nemá vstupenku na autodrom. Doprovodný program v kempu Matylda je letošní novinkou.

Okolí autodromu v Mostě v pátek 28. července dopoledne, kdy začalo mistrovství světa superbiků. Hlavní závody budou o víkendu.
V Mostě je mistrovství světa motorek. Okraj města obsadily tisíce fanoušků

Šampionát začal v pátek. Superbiky se v Mostě jedou už potřetí v historii a organizátoři věří, že překonají loňský rekord v návštěvnosti. V roce 2022 závody vidělo téměř 40 tisíc lidí.

O šampionátu WorldSBK v Mostě

Mistrovství světa kategorie Superbike je nejvyšší a nejrychlejší třídou závodů sériových silničních motocyklů. Ty jsou upravené jen některými komponenty (tlumiče, části motoru, výfuk). Seriál se jezdí na světových okruzích jako Catalunya, Assen, Donington Park nebo Phillip Island. Působí zde pět značek – Kawasaki, Yamaha, Ducati, Honda a BMW, za které jezdí světové motocyklové hvězdy. Kalendář světového šampionátu zasahuje do tří kontinentů, vedle Evropy je to Jižní Amerika a Asie.

V prázdninovém termínu 25. až 27. srpna bude na autodromu druhý nejrušnější závodní víkend - tradiční mistrovství Evropy okruhových tahačů – Czech Truck Prix. Součástí budou i závody i evropské NASCAR.