Vedení Litvínova se tak rozhodlo na základě dopisu od sdružení nájemníků Kolektivního domu.V dopise se 353 bytů vyjádřilo kladně k otázce privatizace obytných křídel Koldomu prostřednictvím stavebního bytového družstva Krušnohor.

„SBD Krušnohor již podepsalo smlouvu o privatizaci. Finance, které byly do Koldomu vloženy, nebyly vždy investovány efektivně a oprávněně. Na rekonstrukci tento komplex čeká již od 80. let. Bytové jednotky ve skutečnosti obývá více lidí, než je hlášeno. Vypadlé okno v šestém patře bylo zajištěno OSB deskou už od května. Zaráží mne už jen to, že my, jako obyvatelé, musíme upozorňovat majitele na stav objektu. Město by si toho mělo všimnout samo," řekl na jednání politiků v minulém týdnu obyvatel Koldomu Pavel Hammerlaindl.

„Město prodejem otevírá možnost k roztržení Koldomu. Tři režimy nájmu mi přijdou jako holý nerozum. Tento návrh je zkrátka slabina. V budoucnu nám toto roztržení přinese velké problémy a nikdo se k tomuto nezodpovědnému rozhodnutí nebude hlásit," byl proti prodeji jako jeden z mála zastupitel Daniel Volák. „S těmi, kteří nechtějí patřit pod SBD Krušnohor, se nedá nic dělat. Družstvo koupí Koldům i s nimi," doplnil Čestmír Novák, místní poslanec. „Bytové družstvo Krušnohor bude lepší správce než město? V tom případě nelze prodej odkládat," řekl Robert Kysela, jeden ze zastupitelů.

MILOSLAVA PÜSCHELOVÁ