Naopak všichni ti, kteří jezdí z Východu na Meziboří, mají smůlu – nová zastávka jen tak nebude.
Návrh o zřízení zastávky u Lidlu zazněl na zastupitelstvu teprve 1. listopadu. „Je to majetek společnosti Lidl, proto jsme si vyžádali jejich stanovisko a nyní to tedy záleží na nich,“ vyjádřil se v pátek, tedy týden po jednání politiků, Václav Cihlář, vedoucí odboru nakládání s majetkem. Přitom o opravení zastávek na Východě a U Partyzána žádali cestující už v březnu, kdy na jejich špatný stav upozornili Mezibořští během setkání občanů s vedením města Meziboří. Na litvínovské vedení města pak apeloval i poslanec Petr Červenka.
Stále ovšem platí, že Litvínov nechce investovat do nové zastávky na Východě, když je podle místostarosty Vladimíra Vopelky reálné, že kraj začne tamní křižovatku řešit už příští rok. „Projekt kruhového objezdu na Východě stál na řešení autobusové a tramvajové otočky. Nicméně se mi podařilo dohodnout s dopravním podnikem, který uvedl, že otočky na Východě být nemusí a kraj tedy může na projektu pokračovat,“ řekl Vopelka.
Jak dodal, kraj má k dispozici několik řešení křižovatky, Litvínovští ale ještě chtějí vyřešit otázku komunikace od východu k Penny.