„Krátce po sedmé hodině mi volala nějaká rozrušená paní a ptala se. Začal jsem pátrat, protože meteorologický jev to být nemohl, takové počasí nebylo," sdělil mluvčí Úseku meteorologie a klimatologie Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák. Nakonec se obrátil na kolegu Pavla Suchana z Astronomického ústavu Akademie věd ČR, který potvrdil výskyt vesmírné hmoty zvané bolid.

„Obecně se počítá s tím, že lidé bolid označují za padající hvězdu. Ale to označují meteory, které září jako hvězdy. Protože byl tento bolid jasný jako Měsíc, tak měli lidé opravdu pocit, že se valí ohnivá koule. Hasiči v jednom případě dokonce vyjeli k oznámení o požáru nad horizontem. Zjišťovalo se také, zda nedošlo k pádu letadla," řekl Pavel Suchan.

Bolidy mohou lidé na obloze vidět i několikrát do roka, ne však tak extrémně jasné. „Tohle byl pozoruhodný úkaz, který se nedá předpovědět. Zachytily ho ovšem naše bolidové kamery, takže máme naprosto přesná data, která v současnosti vyhodnocujeme," dodal Suchan.