O škodách, které povodně způsobily před sedmi lety, nemůže být řeč. „Zatím je to u nás bez problémů. Protipovodňová opatření nechystáme,“ řekl starosta obce Polerady Jan Sladký.

Přesto, že obcím deště vetší starosti nedělají, malé škody se již dají vypozorovat.
V Hoře Svaté Kateřiny nastaly potíže se sekáním na loukách, což může znamenat nedostatek sena pro zvířata.
„Škody celkem nemáme, ale možnost sekání na loukách, které jsou hodně promočené, se zpožďuje do ne neřešitelného, ale do splatného termínu. Klasické seno pro zvířata málokdo dneska dělá. Navíc to vypadá, že bude ještě týden špatně. Louky jsou promočené a nedá se na ně zajet, protože je to všude rozbahněné. Ale žádné škody jako stržené mosty, které byly před lety při povodních tu nejsou,“ uvedl místostarosta Hory Svaté Kateřiny Petr Pakosta.

Ani obec Brandov, kterou postihly povodně v minulých letech, škody nehlásí. „Zatím problémy v Brandově nejsou. Po záplavách jsme provedli rekonstrukci vodních toků, takže je to ošetřeno proti větší vodě, až stoleté. Také stoky jsou průtočné více než bývaly,“ řekl starosta Brandova Jiří Mooz.
Turisté se špatného počasí v horách obávat nemusí.

„Pro turisty je tu krásně. Určitě je pro ně lepší, když není takové vedro a z naší rozhledny je vidět daleko. Cyklisté si musí počkat. Dopoledne je počasí pěkné, odpoledne začínají přeháňky. Pro turisty déšť takový problém není, mohou si posedět v hospůdkách,“ dodal Pakosta.
Návštěvníky přivítá i obec Brandov. „Turistům můžu Brandov jedině doporučit. Ležíme v takové lokalitě, kde se nám nepříjemné počasí často vyhýbá. Vidíme, jak se zde turisté pohybují. Jezdí k nám ve větším množství než dříve i v tomto špatném počasí,“ sdělil Mooz.