„Zájezdy jsou vyprodané, je o ně velký zájem. Výhoda je v tom, že se na nich dá ušetřit. Nyní jsme prodali zájezd do Řecka, kde byla sleva deset tisíc na osobu,“ uvedla pracovnice cestovní kanceláře Alexandria Michaela Černohorská.

Zájem o dovolené v zahraničí neovlivní podle Černohorské ani Olympijské hry v Číně. „Nemáme obavy, že by lidé rušili zájezdy kvůli olympiádě,“ dodala Černohorská. Cestovní kancelář Alexandria propaguje především zájezdy do Bulharska a Řecka. Velký zájem je také o Egypt a Tunisko.

Překvapivé je, že dovolené typu last minute nemají žádné výkyvy v zájmu klientů, nejsou ovlivnitelné ani počasím. „Počet zájezdů na poslední chvili se nezvýšil ani v minulých týdnech. Je stále stejný. Lidé jezdí nejvíce do Řecka, Tuniska, Turecka a Egypta,“ řekla Miroslava Kočová z cestovní kanceláře Traxmandel Tour.

Naopak zvýšenou poptávku o zájezdy na poslední chvíli zaznamenala v minulých týdnech cestovní kancelář a–turist. „V létě využívají lidé nabídky last minute ze sta procent. Boduje Chorvatsko. Letecky vede Řecko, Turecko a Tunisko,“ sdělila Deníku pracovnice a–turist Květuše Kinstová.

Jana Froňková