„Pořádáme příměstské tábory v Plzni, Karlových Varech a Mostě. Zájem je ve všech městech obrovský," říká jednatel občanského sdružení Sportgen Jiří Hála. Sportovní příměstský tábor se zaměřením na in-line bruslení Sportgen letos poprvé nabízí i dětem z Mostecka. „Tábor jsme žádným způsobem nepropagovali, přesto je už přihlášeno osm dětí," říká Hála.

Středisko volného času v Mostě, které letos pořádá dva pobytové a čtyři příměstské tábory, má kapacitu bezezbytku naplněnou. „Po příměstských táborech se okamžitě zaprášilo, pobytové byly naplněny také velmi rychle," potvrzuje ředitelka Střediska volného času Eva Kejřová, která má s pořádáním táborů dlouholeté zkušenosti. Nižší cena je často i důvodem velkého zájmu o příměstské tábory, kde dítě dochází do areálu nebo jezdí na jednodenní výlety, ale přes noc je doma.

Některé tábory si nechávají rezervu, aby případně mohli vyjít vstříc rodičům, kteří se na poslední chvíli rozhodli zpříjemnit dětem prázdniny tábořením.

Volná rezerva

„Každý rok nechávám pět volných míst pro případ, že by se stala nějaká neočekávatelná událost a rodiče by potřebovali narychlo pro dítě sehnat," vysvětluje Tomáš Smrž z dětské organizace Zálesák Most.

Na některé tábory se každoročně vrací stejný tým dětí. „Na našem letním táboře panuje domácí atmosféra. Děti se k nám rády vrací, proto nemáme problém naplnit kapacitu," říká Světlana Polívková, organizátorka letního tábora Světlušky v Hedčanech u Kožlan na Plzeňsku. Letní tábor Světlušky spolupracuje s nadací Dejme dětem šanci a zdarma zajišťuje pobyt i pro děti z dětských domovů.