Každoroční událost se totiž tentokrát zahalila do halloweenského kabátu. „Přestože se snažíme zachovávat především české tradice, nelze se vyhnout tomu, co děti vidí všude kolem sebe. Proto jsme se nechali inspirovat a společné odpoledne naplánovali ve strašidelném stylu," řekla vedoucí učitelka školky Jana Heinc Buchalová.

Na děti čekalo devět zábavných a naučných stanovišť, které měly za cíl rozvíjet jejich smysly a dovednosti. Děti tak třeba rozlišovaly vůně koření a bylinek, poznávaly chutě sušeného ovoce nebo šly se zavázanýma očima stezkou strachu. V altánu si mohly vyrobit podzimní dekoraci, ke které použily dřevěný stojánek ve tvaru stromu a barevné listy. Ty nasbíraly už dopoledne. Přípravy na akci totiž ve školce probíhají celý den.

„Děti během dopoledne nejen že sbíraly materiál, ale také chystaly pohoštění na odpolední návštěvu rodičů. V kuchyni si vyzkoušely vážit, odměřovat, míchat… Tento rok jsme připravovali dobroty z jablek. U chystání žmolenky jsme se všichni nasmáli," řekla Buchalová. Dodala, že o občerstvení se postarala také místní kuchyně. Převážná většina nabízeného jídla byla zdravá, ve školce se totiž snaží děti vést ke zdravému životnímu stylu. Rodiče i děti velmi ocenili dýňové želé bonbony.

Poté, co děti úspěšně prošly všechna stanoviště a nasbíraly razítka, čekala je závěrečná odměna v podobě světelné tyčinky. Tu využily pro představení, které si pro ně nachystala místní umělecká škola. Stínohra se jmenovala „Co se děje pod postelí" a sdělila dětem důležité poselství, že by si měly poctivě uklízet v pokojíčku. Bůh ví, jak by to totiž mohlo jinak dopadnout… Společného odpoledne se zúčastnilo skoro sedmdesát dětí s rodiči.