Probíhalo to jednoduše. Lidé, kteří přišli v uplynulých týdnech nakoupit do jakéhokoli obchodu Tesco v České republice, dostali u pokladny žeton, který poté vhodili do jedné ze tří nádob. Každá z nich patřila projektu konkrétní organizace. Kdo měl žetonů nejvíc, stal se vítězem a získal od Tesca finanční příspěvek ve výši třicet tisíc korun.

Program s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme" byl různě regionálně rozdělený. V Litvínově a v Oseku u nakupujících vyhrála obecně prospěšná společnost K srdci klíč, která do programu přihlásila svou komunitní zahradu. Ta se nachází u mosteckého azylového domu pro muže. „Je to ocenění práce nejen kolegů, ale i klientů. Pro ně je to morální podpora," řekl Mosteckému deníku ředitel obecně prospěšné společnosti Karel Komárek po převzetí šeku.

V azylovém domě se snaží pomoci mužům bez domova při řešení jejich tíživé životní situace. Základním předpokladem je, aby o to sami stáli. Prostřednictvím komunitní zahrady je pak učí hospodařit. „Plodiny, které tam pěstují, je učíme využívat mnoha způsoby," podotýká Karel Komárek. Část sumy plánuje využít například na nákup nářadí.

Za komunitní zahradou skončil na druhém místě projekt Farní charity Lovosice zaměřený na prevenci sociálního vyloučení dětí.