V italském Bergamu se sešlo pět vlivných lidí. Dva Mostečané, tři Italové. Se dvěma tlumočníky šest hodin řešili krizi v mosteckém fotbalu. Bylo to přelomové jednání. Zdá se, že už v červnu se dost věcí změní. Kopaná, nejmasovější sport v Mostě, má fungovat lépe a s jinými šéfy. Tak, jak si to mostecká radnice přála už loni. „Schůzka byla úspěšná,“ řekli Deníku primátor Vlastimil Vozka a jeho ekonomický náměstek Karel Novotný. Rodina Sestini, která přes firmu SIAD vlastní většinu Baníku, souhlasila v bergamské centrále firmy se zahájením změn. „Z velké většiny došlo k názorové shodě,“ uvedl Novotný.

Na čem se Italové a Mostečané shodli? Že z podnětu města Most, menšinového akcionáře, bude na 15. června svolána mimořádná valná hromada Baníku. Její program je jasný: odvolání a volba členů dozorčí rady. Nová má zajistit personální změny v představenstvu Baníku. Odejít by měli šéf klubu Petr Kabíček a sportovní ředitel Stanislav Salač. „Mohu potvrdit, že zřejmě tito pánové ukončí angažmá,“ řekl Vozka. „Myslím, že je odchod obou pánů pravděpodobný,“ uvedl pro ČTK český zástupce SIAD Alessio Conton. „O výsledcích schůzky jsme nebyli informováni, ale podřídíme se rozhodnutí valné hromady. Dál to nebudu komentovat,“ sdělil Deníku Kabíček.

Valná hromada má změnit i stanovy klubu a schválit mimořádnou prověrku hospodaření. Detaily financování klubu se podle Vozky v Bergamu neřešily. Kdo obsadí uvolněné posty, není také ještě známo.

V červnu bude pokračovat i diskuze o mládežnickém fotbalu, jemuž Most vytváří vlastní zázemí. Společně se SIAD se má jednat s fotbalovým svazem. Za Most bude vyjednávat radní Josef Tancoš.