Práce neustala ani po prvním sněžení. Jedna obyvatelka chanovského sídliště městské policii oznámila, že v ulici Zlatnická jsou dvě bezprizorní koťata. „Žena měla strach, že nejsou schopna se o sebe postarat,“ sdělila mluvčí městské policie Veronika Loucká. Strážníci mláďata odvezli do městského útulku v Rudolicích.

Tam nedávno skončil i pes, kterého někdo uvázal u popelnic v rudolické Školní ulici, shodou okolností kousek od útulku. Do něj putovala i dvojice psů, které našla jiná oznamovatelka na chodbě domu. Strážníci pak pomohli dalším dvěma psům – jeden zřejmě utekl majiteli při venčení, druhý se toulal v areálu mostecké firmy.

Zachráněný pes v MostěZdroj: MP Most

Lidé mohou oznámit nález zvířete na linku 156. Odchyt zajišťují vyškolení strážníci, kteří mají pozitivní vztah ke zvířatům. Mají speciální pomůcky i vozidlo. Pokud se nepodaří po odchytu zvířete najít jeho majitele, putuje do útulku. „Tam si ho převezmou zaměstnanci útulku, kteří zvíře nakrmí, odčerví, odbleší a přeočkují a zajistí potřebnou péči do doby, než se o nalezené zvíře přihlásí původní majitel, případně než zvíře převezme nový osvojitel,“ upozornila mluvčí.