"Díky spolupráci s Městskou policií Litvínov se nám podařilo obnovit srdeční akci u muže, kterého v obchodě postihla srdeční zástava. Strážnici u muže před příjezdem našich záchranářů zahájili resuscitaci a pomocí automatizovaného externího defibrilátoru aplikovali defibrilační výboj, čímž výrazně zvýšili jeho šanci na přežití," informují zástupci záchranné služby o zásahu v Litvínově.

Podle mluvčího záchranky Prokopa Voleníka byla resuscitace v místě úspěšná. Muže pak sanitka dopravila do nemocnice v Mostě.

Strážníci městské policie po celé republice mají už většinou ve standartní výbavě ve vybavení defibrilátor v rámci celorepublikového projektu Dejte srdci šanci. Projekt je zaměřený na možnost laického poskytnutí včasné první pomoci při postižení člověka srdeční příhodou. Defibrilační  přístroj vozí v zásahovém vozidle a to spolu s velkou záchranářskou lékárnou první pomoci. S ohledem na mobilitu městské policie je dnes neodmyslitelnou součástí vybavení vozidel zdravotnickými pomůckami pro poskytování první pomoci a strážníci několikrát v roce podstupují odborné školení na toto téma.

Policie. Ilustrační foto
Vyhrožoval bombou v litvínovské firmě. Bývalému zaměstnanci teď hrozí vězení