V lokalitách, kde dochází k rozsáhlým rekonstrukcím horkovodní sítě (Most centrum, Litvínov střed a Litvínov Osada), voda nepoteče ještě týden a nadále tam platí plánované obnovení dodávek teplé vody dne 25. července ve zhruba 15 hodin v Mostě a v 18 hodin v Litvínově.

Mostečan se šel drze osprchovat do hotelu. V pokoji ho objevila pokojská Teplou vodu zřejmě velmi postrádal jeden muž z Mostu, kde je již druhý týden odstávka teplé vody. Ve středu večer zamířil drze do jednoho hotelu v Mostě. Dostal se nepozorovaně do ubytovací části a tam prý objevil otevřený pokoj. V něm se osprchoval. Uvnitř ho však objevila pracovnice hotelu, která ho zadržela do příjezdu policejní hlídky, i když se vetřelec bránil a ženu při tom lehce zranil. Na místě bylo zjištěno, že voda ze sprchy protekla do dolního pokoje. Zda došlo ke hmotné škodě nyní zjišťují zaměstnanci hotelu. Případem se zabývá policie. Zdroj: Policie ČR Most

"My jedeme na chatu, kde nám teče teplá," sdělila Mosteckému deníku obyvatelka paneláku u 11. ZŠ, kde teplá voda nepoteče ještě týden.

Odstávka omezila nejen obytné domy, ale i restaurace, obchody a úřady. Například mostecká radnice má bojler na pánské toaletě v suterénu, kde si mohou teplou vodu nabrat uklízečky. "Úředníci se během odstávky myjí ve studené," řekla mluvčí radnice Alena Sedláčková.

Teplárna najela ve středu

Odstávka skončila na většině míst s dvoudenním předstihem oproti plánovanému harmonogramu. Byla naplánována od 5. do 18. července celoplošně pro města Most i Litvínov. Výroba tepla v teplárně byla obnovena ve středu 16. července ve večerních hodinách, většina odběratelů obou měst tak mohla pocítit teplou vodu v brzkých ranních hodinách ve čtvrtek 17. července.

"Cílem rekonstrukcí a výměny části potrubního systému je jednak zajištění maximální spolehlivosti dodávek tepla a teplé vody v nadcházející sezóně a především pak minimalizace tepelných ztrát," sdělila mluvčí teplárny Miloslava Kučerová. 

Zahlazování stop po výkopech potrvá celé léto.

Prodloužený termín odstávky se týká lokality „Litvínov střed“ (ul. Vodní, Tržní, Čapkova, Mostecká, Valdštejnská, Studentská, Ukrajinská a Podkrušnohorská), kde se mění zhruba 350 metrů trasy potrubí v Mostecké ulici, dalších zhruba 700 metrů trasy na páteřním horkovodu a něco málo přes 200 metrů trasy podél ulice Podkrušnohorská. Odstávka pokračuje i v oblasti „Litvínov Osada“ (u Citadely a 3. ZŠ), kde probíhá 3. a 4. etapa obměny potrubního systému LEBIT. Do 25. července si na teplou vodu počká i část odběratelů z Mostu (ul. Tř. Budovatelů, J. Palacha a J. Průchy), kde se intenzivně pracuje na generální opravě páteřního tepelného napaječe, která spočívá ve výměně zhruba 1 km potrubí uloženém v neprůlezném topném kanále. Všechny jmenované práce probíhají podle plánovaného časového harmonogramu.