Lidé jsou denně cílem zájmu nepřizpůsobivých občanů z blízkého sídliště Most – Rudolice. Vedení Obrnic reagovalo navázáním spolupráce s policejními orgány i dalšími aktivitami.
První výsledky už jsou znatelné po jednáních o smíšených hlídkách Policie ČR a Městské policie Most, které už brzy budou v exponovaných lokalitách fungovat. Zdaleka to ale není všechno. Dále bude ve vybraných částech obce fungovat kamerový systém napojený na městskou policii. „Je potřeba, aby lidé sami Policii ČR upozorňovali na největší problémy. Šance na rychlou nápravu situace je vyšší,“ slíbil ředitel Okresního ředitelství PČR Václav Jakubík.
„Spolupráci, kterou jsme navázali s okresním policejním ředitelstvím, považujeme za hodně důležitou,“ uvedl starosta Obrnic Stanislav Zaspal. „Chceme změnit pověst Obrnic a hlavně části naší obce Chanov, která leží v sousedství nechvalně známého vybydleného sídliště. To se jmenuje Most – Rudolice, ale možná v zájmu zjednodušení se mu také říká Chanov a obyvatele skutečného Chanova to pranic netěší. Jde nám hlavně o to, aby se lidé přestali bát o sebe a o majetek,“ řekl Zaspal.
V pondělí 1. října se uskutečnila další koordinační schůzka k řešení této situace. Schůze se mimo Jakubíka, účastnil i primátor Mostu Vlastimil Vozka, ředitel Městské policie Most Bronislav Schwarz, policista Policie ČR Tomáš Hrabovský, starosta Obrnic Stanislav Zaspal a místostarostka Drahomíra Miklošová.