Tyto instituce nabízí program pro maminky na mateřské dovolené a pro maminky s dětmi do sedmi let.
Mateřské centrum Barborka při Krušnohorském centru pro rodinu v Mostě nabízí pro maminky středeční odpolední pobyty, kde si děti hrají a učí se různá říkadla. V pátek si pak mohou společně s dětmi zacvičit na gymnastických balonech. Cena je u obou 20 kč.
Mateřské centrum Klubíčko Litvínov, které funguje při Občanském sdružení Porozumění, nabízí každodenní dopolední aktivity. „Mají možnost k nám přijít maminky s dětmi s postižením, ale i zdravé děti. Většinou nás navštěvují maminky, které si samy tento klub založily a jsou členkami sdružení. Cena za dopolední pobyt je 5 korun pro členky klubu a pro ostatní rodiče 30 korun. Celoroční členský poplatek vás vyjde na 150 korun.
Mateřské centrum při centru volného času v Mostě nabízí svým klientům dopolední hlídání od pondělí do středy a to za dvacet korun. V úterý si mohou rodiče přijít zacvičit s dětmi a pohrát si do herny. U cvičení je cena jedné hodiny 30 korun a celý kurz stojí 400 korun. Herna stojí 20 korun. Ve středu opět herna, společenské hry, malování, zpěv a další aktivity, a to opět za dvacet korun.
Dům dětí a mládeže v Mostě pořádá cvičení aerobiku pro děti od čtyř let. Ti nejmladší zaplatí za cvičení jednou týdně 400 korun za pololetí. Starší děti cvičí dvakrát týdně a pololetní poplatek činí 550 korun.