Zatímco rozhádané špičky ČSSD bojují v Praze o záchranu pověsti, v Meziboří může sociální demokracie začít v klidu plánovat, čím na podzim 2014 osloví místní voliče.

Přestože starosta Meziboří Petr Červenka tvrdí, že komunální volby jsou ještě daleko a on sám neví, zda bude znovu kandidovat, jedno ví jistě. Mezibořská ČSSD má opět našlápnuto do nejvyšších pater radnice. Horské městečko zůstává i po parlamentních volbách baštou socialistů. „Potvrdili jsem si, že jsme jako ČSSD na Meziboří dlouhodobě úspěšní a to mě těší," říká Červenka. I když se nestal poslancem, v Meziboří ČSSD snadno porazila před týdnem ANO i KSČM.

„Komunální volby nebudou o stranách, ale o osobnostech," prorokuje nová poslankyně a komunistka Hana Aulická Jírovcová z Mostu.

Komunisté budou chtít v okrese využít současného úspěchu. Jejich okresní předseda Radek Belej sebevědomě hovoří o „vzestupné tendenci" KSČM. „Výsledek letošních voleb je pro nás lakmusovým papírkem a odrazovým můstkem pro komunální volby," tvrdí šéf OV KSČM.