Prostory herny, kde gambleři utráceli peníze na automatech, patří městu Most. Radnice provozovateli herny neprodloužila nájemní smlouvu. Vyklizená herna ještě musí projít úpravou interiéru. Strážníci, hlídkující v okolí problémové „stovky“, by mohli nové zázemí začít používat koncem října. Takový je optimistický plán městské policie, která považuje přesun za prospěšný. Místní obyvatelé se podle strážníků nemusejí obávat, že by hlídková činnost polevila.
„Služebna převezme všechny povinnosti služebny v bloku 99,“ sdělil včera Deníku Bronislav Schwarz, ředitel mostecké městské policie.
Stěhování přinese městu úspory, protože nebude muset platit za pronájem v bloku 99.

Navíc se očekává, že se špinavý městský pochod osvětlí, zkulturní a že přítomnost služebny zajistí větší pořádek a pocit bezpečí i na tramvajové zastávce, která je schovaná v betonovém koridoru.

Vedení městské policie během týdne zhodnotí poptávkové řízení na firmu, která bývalou hernu přizpůsobí požadavkům strážníků. „Nechceme žádný luxus,“ upozornil Schwarz. Jednoduché zařízení umožní přijímání občanů, kteří si přijdou pro pomoc, a poskytne strážníkům místo pro občerstvení a povinný odpočinek během pochůzek. Ředitel uvažuje o tom, že jedno WC ve služebně by se vyhradilo jako nouzové pro veřejnost.