Kradla ve čtyřech obchodech i v cestovce
Žena z Mostu chodila krást do obchodů, někdy přišla s nezletilým synem, předstírala zájem o koupi zboží a v pěti provozovnách kradla. Minulý týden v prodejně s ložním prádlem využila nestřeženého okamžiku a odnesla bez placení ložní povlečení. Do obchodu se za chvíli vrátila a do kabely si ukryla další dva kusy ložního prádla. Prodavačka ji však přistihla a pohrozila přivoláním policie. Žena z tašky lup vytáhla a hodila ho po prodavačce. Nadávala a z prodejny utekla.

Jindy zavítala do prodejny s kosmetikou. Prohlížela si zboží a nepozorovaně odcizila z odložené kabelky peněženku. Stihla ukrást i několik parfémů, laky na nehty a další zboží. S lupem hned zmizela.

Má na svědomí i krádež oděvů. V prodejně v centru Mostu si zkoušela kalhoty a odcizila 4 kusy. Týž den zboží nabízela v nedaleké provozovně k prodeji. Po krádeži ložního prádla zašla do prodejny potravin, kde si naporoučela sýr, dotazy měla i na vína a při tom hbitě odcizila prodavačce z pultu položený mobil. Zboží nekoupila.

V cestovní kanceláři projevila zájem o zájezd do zahraničí. I tam zkušeně okradla zaměstnance o volně položený mobilní telefon. Zájezd si nekoupila.

Celkem způsobila škodu za 16 000 korun. Policie ji minulý týden obvinila z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Už v minulosti kradla a byla odsouzena. Odcizené věci údajně prodala.

Z auta odnesl náhradní plastové díly
Policie v Mostě obvinila z přečinu krádeže vloupáním 26letého muže z Mostu. Ten měl na parkovišti v ulici K. Biebla v Mostě v nočních hodinách vniknout do uzavřeného zavazadlového prostoru zde zaparkovaného nákladního vozidla, kde z uloženého nákladu měl odcizit náhradní díly do interiérů osobních vozidel z plastu v hodnotě 5 000 korun. Obviněný je stíhán na svobodě. Odcizené věci nebyly zajištěny.

Pojišťovnu neinformoval o skutečném stavu, teď čelí obvinění z pojistného podvodu
Mostecká policie obvinila z pojistného podvodu 46letého muže z okresu Most. Ten měl na pojišťovně oznámit pojistnou událost, která se týkala poškození osobního vozidla neznámým autem na mosteckém parkovišti. Policie v Mostě však zjistila, že s firemním vozidlem havaroval zaměstnanec, který naboural do stojícího auta a z místa nehody sám ujel. Ten poté předstíral, že mu vozidlo poškodil neznámý motorista. Majitel vozidla byl o skutečnosti nakonec informován, ale pojišťovně zamlčel informaci o neexistenci jím nahlášené dopravní nehody a od pojišťovny vyinkasoval pojistné plnění.

Ze sklepa odnesl potřeby pro rybáře
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu krádeže vloupáním a porušování domovní svobody 32letého muže z Mostu. Mostečan se měl dle kriminalistů již v dubnu vloupat v panelovém domě do jedné sklepní kóje, ze které si vybral rybářské potřeby v hodnotě 10 000 korun. Muž kradl i přesto, že byl za krádež již odsouzen, a nyní je ve výkonu trestu pro jinou trestnou činnost.

U domu odcizil odpadkový koš
Mezibořští policisté odhalili totožnost muže, který měl v obci Meziboří u jednoho domu odcizit kovový odpadkový koš v hodnotě 2 200 korun. Muž ve věku 30 let kradl i přesto, že byl za majetkový delikt již odsouzen. Odcizený koš byl policií zajištěn a vrácen zpět poškozené organizaci. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Jak chtěl s košem dále naložit, muž policistům nesdělil.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most