Motto: ,, Pracuji srdcem“

Deník sympatickou čtyřiapadesátiletou výtvarnici navštívil, protože společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři chceme najít nejšikovnějšího fachmana mosteckého regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

O práci Miloslavy Hájkové se nezajímají média poprvé. Česká televize jí věnovala jednu reportáž z oblíbeného cyklu Toulavá kamera. Figurky čertů, ježibab, vodníků, lesních skřítků a víl také občas vystavuje. Výtěžek z prodeje pak vždy plynul na dobročinné účely. „Je to spíše velký koníček než způsob obživy,“ dodává podnikatelka. V současné době se soustředí hlavně na výrobu postaviček podle fotografické předlohy. A její dílko má vystavené nejedna známá česká osobnost. „Vyráběla jsem třeba pana Novotného,“ směje se maminka tří dospělých dětí.

Nejlepší odměnou po práci je pro ni pobyt na zahradě za domem s jejími blízkými a zvířecími miláčky. Chová totiž několik psů, rošťandy z útulku i přítulnou bernardýnici.

Paní Hájkové jsem se zeptala na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
I když to může znít jako fráze, tak se snažím do své práce vložit kus sebe, aby mi byla vyrobená loutka blízká, aby byla milá. Myslím, že pracuji i srdcem. A to lidé oceňují a jsou s mojí prací spokojení.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
Netěším se jen na něco, co bude po práci. Mne těší i práce samotná.