Mostecká policie přijala oznámení o poškození osobního vozidla tovární značky Škoda Superb. Neznámý vandal v centru Mostu nezjištěným předmětem poškodil čelní sklo, dveře a světla. Poškozený motorista odhadl předběžně hmotnou škodu na částku 5 000 korun.

Jiný poberta řádil v Litvínově. Na parkovišti u nákupního centra poškodil lak karosérie u zaparkovaného osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia. Jeho majitel vyčíslil způsobenou škodu na částku osm tisíc korun. Případy šetří policisté obvodních oddělení.

Škodu za 50 tisíc korun zanechal neznámý pachatel, který minulý týden u vozidla, které bylo zaparkované v jedné mostecké ulici, nasypal do nádrže neznámou látku a způsobil zadření motoru.

Další případy z dnešní policejní svodky:

V Litvínově prodával pervitin a u soudu křivě vypovídal

Policie v Mostě obvinila z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 50letého muže z Litvínova. Ten měl podle kriminalistů z toxi týmu loni i letos prodávat v Litvínově pervitin. Ten distribuoval nejméně v deseti případech ve svém bytě v Litvínově. Obviněný je stíhán na svobodě a hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody. Současně čelí obvinění i z přečinu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek, když u soudu při hlavním líčení jedné obžalované osoby vypovídal jinak než v přípravném řízení.

Po vzájemné hádce napadl muže hrablem na sníh

Policie v Hamru sdělila tento týden ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu výtržnictví 56letému muži z Mostu. Ten měl v jedné obci v Krušných horách po předchozí hádce a slovní rozepři s 33letým mužem z obce tohoto udeřit hrablem na sníh a způsobit mu lehké zranění ruky. K případu došlo v lednu, podezření bylo sděleno tento týden. Poškozený vyhledal se zraněním lékařské ošetření.

Lapka vlezl do přízemního bytu a kradl tam

Mostecká policie šetří případ krádeže vloupáním do bytu v panelovém domě na mosteckém sídlišti Výsluní. Neznámý pachatel vnikl tento týden v dopoledních hodinách do bytu pravděpodobně oknem a z pokoje odcizil finanční hotovost a fotoaparát. Ke krádeži došlo v době, kdy jeho obyvatelé byli doma. Poškozený majitel krádež odhalil a informoval policii. Hmotnou škodu odhadl na částku 17 000 korun.

Okradl muže na lavičce

Znovu na scestí se dostal 24letý muž z Litvínova. Na zastávce autobusu v Mostě si po 21. hodině všiml sedícího postaršího muže. Přistoupil k němu a z lavičky sebral položený mobil. Z balkónu přilehlého domu si ho ale všiml muž a zavolal na něj, aby mobil vrátil. Telefon tedy položil zpět, ale popadl cizí batoh a dal se na útěk. Muž, který ho pozoroval z balkónu, za ním z domu vyběhl a začal lapku pronásledovat. Nakonec podezřelého zadržela přivolaná policejní hlídka. Odcizený batoh s věcmi byl vrácen zpět poškozenému. Policie v Mostě 24letého Litvínovana obvinila minulý týden z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný již v minulosti kradl a byl za to potrestaný. Policie ho stíhá na svobodě. Za toto jednání mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 25. února