Rudolický most je v havarijním stavu a čeká jej oprava. Důležitá spojka mezi částí Rudolice a silnicí směřující do sídliště Chanov a do Obrnic se uzavře v červnu. Město Most už zná vítěze veřejné zakázky i cenu rekonstrukce mostu - vyjde na 68 milionů korun. Peníze na opravu, která potrvá déle než rok, získá radnice z dotací.

Magistrát už obdržel předběžný souhlas komise ministerstva dopravy, který je nezbytnou podmínkou k získání dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Žádost jsme podali už na začátku února a v případě schválení dotace pokryje sto procent nákladů,“ uvedl náměstek primátora města Mostu Marek Hrvol s tím, že o vítězi veřejné zakázky rozhodovala elektronická aukce.

Vítězem se stala společnost SMP - SG Most - Rudolice s cenovou nabídkou 68 milionů korun. Elektronické aukce, díky níž radnice ušetřila zhruba 2,5 milionu korun, se zúčastnilo celkem pět firem.

K rekonstrukci město přistoupilo na základě průzkumů a prohlídek mostu. Z průzkumů vyplývá, že most je v celkově špatném technickém stavu, už teď je na něm proto částečně omezený provoz. Až začnou práce, skončí úplně. Řidiči se do Rudolic dostanou po objížďce kolem přesunutého kostela a po příjezdové silnici kolem útulku pro zvířata.

„V první fázi necháme opravit silnici ve Školní ulici u městského útulku, kudy povede objízdná trasa do Rudolic. Pak ve spolupráci se Severočeskou vodárenskou společností zajistíme rekonstrukci vodovodu a výstavbu nové splaškové kanalizace v ulicích Ke Skále a Na Výšině v Rudolicích, teprve pak se přistoupí k opravě mostu, který je v havarijním stavu už několik let. Oprava by měla začít v červnu a skončit zhruba o rok později,“ řekl primátor Jan Paparega.