Ten měl v listopadu v bytové jednotce v Mostě, ulice Zlatnická, vyrábět spolu s dalším 42letým Litvínovanem psychotropní látku metamfetamin. Dvojice drogu vyráběla v cizím bytě za pomoci předmětů a chemikálií, které se používají k nedovolené výrobě drogy. Následkem toho došlo k výbuchu a zahoření bytové jednotky.

Muži následně z bytu vyběhli, nasedli do auta a z místa ujeli. Informaci o požáru však dostali policisté a osádku vozidla zastavili nedaleko Mostu. Muž s popáleninami skončil v péči lékařů.

Šetřením na místě kriminalisté zjistili, že se v bytě vařily drogy. Policisté zajistili 91 gramů čistého metamfetaminu, předměty k výrobě drogy a finanční hotovost. Hlídky do příjezdu hasičů evakuovaly osoby z domu. Ke zranění nájemníků nedošlo.

Vyšetřovatel nyní obvinil ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 33letého muže, kterému hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Druhý muž byl obviněn z přečinu ve spolupachatelství a soud mu může uložit až pětiletý trest odnětí svobody.

(ls)