Desítky lidí od pondělí přinesly vyřazené oděvy do prostor Městské knihovny Meziboří. Tam pořádá charitativní sbírku tamní sociální a zdravotní komise. „Sbírku pořádáme dvakrát do roka a je o ni vždycky velký zájem,“ řekla Mosteckému deníku Gerta Volná.

Shromážděné věci poslouží lidem z azylového domu Samaritán v Ústí nad Labem. Zájemci mohou oblečení, domácí potřeby, hračky, lůžkoviny nebo například boty do prostor knihovny v Meziboří přinášet ještě dnes do dvanácti hodin.

Charita

Pokud nechcete s vyřazenými věcmi jet až na Meziboří, a přesto byste chtěli lidem v nouzi pomoci, oblečení a další věci pro potřebné přijímá i Oblastní charita Most. Ta věci přebírá v zařízení v ulici Petra Jilemnického nebo Františka Malíka. Lidé mohou nosit oblečení, hračky, nebo nádobí. Otevřeno mají pondělí až pátek od 7 do 15 hodin.

Oblečení pro sociálně slabé obyvatele přijímají i v Litvínově. Tam v ubytovně U Bílého sloupu město před lety zřídilo výdejnu oblečení, která slouží právě sociálně slabým lidem. „Výdejnu lidé hojně využívají, každý pátek,“ říká vedoucí oddělení sociálních služeb litvínovského úřadu Marcela Kačalová. V Litvínově nyní přijímají jarní a letní oblečení jak pro děti, tak pro dospělé. Nedostatkovým zbožím jsou hlavně teplákové soupravy a boty.

Jídlo

Naopak v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v tísni v Mostě by uvítali potraviny, hlavně trvanlivé, které je možné skladovat.

Azylový dům pomáhá ženám a matkám s dětmi v tísni překlenout těžkou životní situaci. V současné době azylového domu v Mostě využívá sedm žen s dětmi a dvě ženy bez dětí.