Vyhlídku by v místě chtěl starosta Petr Červenka, jenž se svým nápadem seznámil Lesy ČR, které by případnou realizaci projektu měly na starosti. „Chtěl bych tu něco takového mít. Myslím, že by to místo navštěvovali jak místní, tak lidé odjinud," říká starosta Meziboří Červenka.

Všechno je tedy nyní ve fázi přednesené myšlenky, kterou státní podnik začíná blíže zkoumat. Pak rozhodne. „V současné chvíli to posuzujeme z hlediska lesního prostředí. Musíme zhodnotit možnosti porostů, tedy kam ten les doroste, aby odtamtud bylo trvale vidět. Dále také co všechno by se na tom konkrétním místě muselo udělat, aby tam takový objekt mohl stát, a na kolik by to vyšlo peněz. Takže teprve dáváme dohromady všechny záležitosti, na jejichž základě pak rozhodneme, zda dojde k realizaci," řekl Mosteckému deníku vedoucí Lesní správy Litvínov Pavel Rus.

Pokud nakonec dostane stavba zelenou, budou si na ni lidé muset počkat ještě několik let. „Jestli bude rozhodnutí kladné, vidím realizaci tak na rok 2018 nebo 2019," podotkl Pavel Rus s tím, že by vyhlídka byla ze dřeva. Lesy ČR by ji financovaly ze svého speciálního programu. „Zatím každopádně nejsem schopen procentuálně odhadnout, jaké bude rozhodnutí. Teď je to opravdu padesát na padesát," doplnil lesní správce Rus. To starosta Petr Červenka je optimistický. „Možnosti, že vyhlídka bude, dávám osmdesát procent," podotkl Červenka.