Žena se měla do domu nastěhovat před Vánoci v roce 2013. Podle informací Mosteckého deníku měnila bydliště často. Z bloku F2 se údajně také chtěla už dlouho odstěhovat. Vadila jí neustálá obměna sousedů. Neměla na to však peníze. „Na jednu stranu si za to mohla i sama. Doslova vyštvala sousedy pod sebou," řekla dnes Mosteckému deníku obyvatelka Hamru, která má v domě několik známých. „Hrála si na svatou, ale to rozhodně nebyla. Chtěla vypadat jako ublížená, ale sama byla nepřizpůsobivá."

Policie po výbuchu evakuovala třicet lidí. „Bydlela jsem pod ní. V noci se najednou ozvala obrovská rána. Mám všechno úplně zničené z hašení," uvedla sousedka, která si nepřála být jmenována. Využila možnosti krátkodobého přesunu do tělocvičny základní školy. Tam pak čekala na to, až bude mít volné místo některý z azylových domů. Také ona potvrzuje, že žena často působila problémy.

Její aktuálně největší zálibou mělo být rozlévání nebezpečného SAVA ve společných prostorách domu. „Lila ho třeba do výtahu. Nedalo se tu vůbec dýchat," sdělila Mosteckému deníku Dagmar Cvoreňová. V noci si k domu musela přijet pro svou matku. Před pár dny mělo na místě dojít i k napadení. „Jedna holka jí tu několikrát řekla, aby s tím vším přestala a dala jí facku. Pak toho tedy nechala a teď udělala tohle," doplnila Cvoreňová.

Obyvatelka daného bytu měla být i v krátkém telefonickém spojení se svými sousedy. „Volali jí hned po tom, co se to stalo. Ona jim řekla: Dobré ranko. To jsem ráda, že jste venku. A položila to. Ještě se tomu smála," dodala Dagmar Cvoreňová.

Policie bude na místě ještě několik dní. Požářiště prohledá také speciálně vycvičený pes. „Majitelka bytu byla policií zkontaktována. Bližší informace, ale nyní nebudeme poskytovat," řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Mosteckému deníku se přímo s ženou nepodařilo spojit.

Základní info o výbuchu ZDE

Fotogalerie a video z místa ZDE