Vyzkoušet si simulované nepříznivé podmínky na silnicích a zdokonalit se v jejich zvládání mohou zájemci v Centru bezpečné jízdy Polygon v Mostě. Nově nabízí kurz bezpečné jízdy pro rodiny s dětmi. Účastníci se zdokonalí v krizovém brzdění, vyhýbacích manévrech, zvládnutí aquaplaningu a smyku přední a zadní nápravy.

Samotnému praktickému výcviku na polygonu předchází dvouhodinový teoretický kurz. Školitel účastníkům připomíná jak připravit sebe a své vozidlo před dálkovou jízdou. Zdánlivé maličkosti a banality mohou velmi znepříjemnit cestu. „Třeba chybějící voda v odstřikovačích může za nepříznivého počasí být velkým problémem," upozorňuje instruktor Jakub Michalovič.

Kurz pro rodiny s dětmi je mimo jiné zaměřený na dětské autosedačky a jejich správné použití. „Nejdůležitější je vybrat sedačku pro správnou věkovou kategorii," říká Diana Schneebergová ze společnosti Babypoint a dodává, že v žádném případě nesmí dítěti přerůst přes autosedačku hlavička. Rodiče by si také neměli pořizovat autosedačku nákupem přes internet. „Před zakoupením je nutné si sedačku prohlédnout, nechat si ji předvést a vyzkoušet na dané auto," varuje Diana Schneebergová.

Mostecké Centrum bezpečné jízdy Polygon Most nabízí několik kurzů, které pomohou řidičům zvládat i neobvyklé situace, se kterými se mohou na cestách setkat. Vedle kurzu pro rodiny s dětmi, na kterém se podílejí společnosti Autodrom Most a Babypoint, to jsou kurzy bezpečné a sportovní jízdy.