Videozáznam neměl

Při obnově procesu Lang hovořil o nevěrohodnosti svědectví mladistvého komplice, který byl odsouzený ke 2,5 rokům vězení. Prý i to, co se dělo v prodejně při nakupování, bylo jinak, než se tvrdilo, což měl ukázat videozáznam, který měl mít jeho otec. On se o této nové skutečnosti dozvěděl údajně z dopisu.
Předseda senátu Ondřej Peřich se Langa zeptal, proč si záznam neopatřil, když podával návrh na obnovu procesu již v dubnu 2009. Lang na to nedokázal odpovědět. Otec u soudu nicméně uvedl, že žádný videozáznam nemá a nenatáčel.

Nic neviděla

Ve hře měl být též nový svědek. Žena, která se v době útoku pohybovala v blízkosti obchodu, kde byla prodavačka zavražděna. Svědkyně sice potvrdila, že viděla poblíž místa, kde došlo k vraždě, v uvedený čas dva muže, ale byli k ní obrácení zády a kouřili. Neví, o koho se jedná a kam potom šli.
Pod tíhou těchto „ne - důkazů“ se Lang rozhodl stáhnout žádost o obnovu a odjel zpět do věznice.

Co se stalo

Soud jej v roce 2001 uznal vinným, že 19. prosince 2000 zhruba hodinu po poledni v ulici Budovatelů v nákupním středisku Rozkvět v Mostě, zatímco mladistvý kumpán hlídal u dveří, chtěl uloupit peníze.

Prodavačka mu odmítla tržbu vydat, proto Lang vytáhl z bundy nůž, kterým ženě zasadil pět ran, převážně do hlavy. Osudná byla bodná rána do oblasti pravého ucha.