Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se uskuteční v pátek a sobotu 8. a 9. října, ale pro lidi postižené nákazou je volebním dnem středa 6. října.

Stanoviště drive-in v Mostě je pro voliče z Mostu a okolí, tedy i z Litvínova a přilehlých obcí, včetně Horního Jiřetína, Meziboří, Lomu a Hory Svaté Kateřiny.

Volič, který je v karanténě či izolaci kvůli onemocnění covid-19 a rozhodl se volit, musí dodržet ve středu následující pokyny. Na volební stanoviště musí dorazit v respirátoru, aby ho mohl obsloužit člen komise pro hlasování. Je třeba mít platný občanský průkaz či jiný platný osobní doklad, například cestovní pas. Kdo nebude mít volební lístky, komise mu je vydá. Je vhodné mít vlastní psací potřeby. Volič musí dodržet vyznačené rozestupy a pokyny na stanovišti. Stanoviště bude připravené pro průjezd motorového vozidla.

Kdo nemůže využít drive-in hlasování, může do čtvrtka 7. října do 20 hodin požádat krajský úřad o příjezd speciální volební komise (tel. 775 868 535). Přihlášený volič pak odvolí v místě karantény v pátek či sobotu.

Obce, jejichž obyvatelé mohou volit 8. října od 8 do 17 hodin v drive-in v Mostě:

Bečov
Bělušice
Braňany
Brandov
Český Jiřetín
Havraň
Hora svaté Kateřiny
Horní Jiřetín
Klíny
Korozluky
Lišnice
Litvínov
Lom
Louka u Litvínova
Lužice
Malé Březno
Mariánské Radčice
Meziboří
Most
Nová Ves v Horách
Obrnice
Patokryje
Polerady
Skršín
Volevčice
Želenice