Vodní hřiště navrhla v roce 2023 při participativním rozpočtu Hejbni Mostem maminka Adéla Paterová Klímová. Její nápad skončil na 2. místě a získal od veřejnosti 964 hlasů. Hřiště není jen na hraní, ale ukazuje dětem, jak fungují některé fyzikální zákony a přehrady.

Na pláži jezera Benedikt v Mostě vznikne letos vodní hřiště.
Archimédův šroub, mlýn, pumpa, koryta, říčka. V Mostě vznikne první vodní hřiště

Jezero Benedikt vzniklo rekultivací bývalé uhelné šachty. Městský oplocený rekreační areál zahrnuje několik dětských hřišť a sportovišť, WC, úschovnu kol, griloviště a kryté pódium pro kulturní akce.

Jezero Benedikt v Mostě, oslava Dne dětí pořádaná mongolskou komunitou. Zkouška tance na pódiu.Jezero Benedikt v Mostě, oslava Dne dětí pořádaná mongolskou komunitou. Zkouška tance na pódiu.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Vedle je soukromá restaurace s bowlingem, ubytováním a společenským sálem. Areál si oblíbila i mongolská komunita, která o víkendu uspořádala na asfaltovém hřišti oslavu Dne dětí.

Město o školních prázdninách zajistí na Benediktu letní kino s filmy pro děti a dospělé. Návštěvníci uvidí například Kung Fu Panda 4 či Tajemství staré banditky 2.

Mohlo by vás také zajímat: Hřišťové pouště v Mostě možná ožijí. Zlepší to Stovky? Bílina děti upřednostnila

Zdroj: Martin Vokurka