Většina přírodních koupališť v Ústeckém kraji má stále dobrou kvalitu vody. Některá koupaliště už sezónu ukončila, vyplývá z informací, které zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem. Jedinou plochou, kde hygienici koupání nedoporučují, je Nechranická přehrada.

Velmi kvalitní voda zůstává v Kamencovém jezeře v Chomutově, jezeře Milada na Ústecku nebo v Barboře na Teplicku. Tam je podle aktuálního měření hygieniků průhlednost vody pět metrů. Bez rizika zdravotních potíží se lidé mohou vykoupat také v mosteckých nádržích Benedikt a Matylda a na koupališti v Prunéřově.

Koupání hygienici nedoporučují v Nechranické přehradě, kde se kvalita vody postupně zhoršovala už od července. Sinice hygienici odhalili také v jezeře Chmelař na Litoměřicku, kde jsou překročeny limity prvního stupně jejich výskytu. Voda v jezeře navíc takzvaně kvete. Sinice a chlorofyl se vyskytují také v přírodním koupališti Chabařovice a zhoršená kvalita vody je v zatopené jámě ve Varvažově na Ústecku.

Sezona už skončila v Křižanově na Teplicku a na koupalištích v Mikulově, Jetřichovicích a Velkém Šenově na Děčínsku. Informace o průhlednosti vody a výskytu sinic najdou lidé stránkách krajské hygienické stanicehttp://khsusti.cz/php/koupani/koupani.phpa k dispozici mají uživatelé také mobilní aplikaci koupací vody.

Vzorky vody z přírodních koupališť odebírají hygienici jednou za dva týdny. Cena laboratorního vyšetření se pohybuje kolem 2500 korun. Platí ho provozovatel nebo stát, pokud areál provozovatele nemá.

Matylda v Mostě

V areálu budou in-line závody pro veřejnost v sobotu a neděli 3. a 4. září. Akce v rekreačním areálu Matylda začne v sobotu v 16.30 registrací pro nedělní závody, od 20 hodin večerní jízdy s hudbou. Neděle: 9:00 registrace, 10:00 dětské závody (500, 1 000, 3 000 m), 13:00 Mostecký tucet (12 km, 3 kola), 15:00 Open Vršanská uhelná maraton Mistrovství ČR v silničním in-line maratonu (42 km). Závody jsou určeny pro všechny věkové kategorie, širokou veřejnost i pro držitele licence ČSKB. Účast přislíbila devítinásobná olympijská medailistka v rychlobruslení Claudia Pechstein (SRN).