Své služby rozšířil pouzel Sportareál Klíny, který nabízí několik novinek. Největším lákadlem se zřejmě stane snowtubing - jízda ve speciálním nafukovacím kruhu ve sněhové dráze. Zájemci se budou moci vyřádit na 120 metrů dlouhé trati, která povede za zdejším tenisovým kurtem. Patnáct jízd je přijde na 120 korun.
“Pro sjezdové lyžaře jsme připravili nové nástupiště na vlek Kotva, zakoupili další rolbu na úpravu sjezdovek a postavili novou budovu sportservisu, která bude fungovat též jako půjčovna lyží či zázemí pro lyžařskou školičku,“ vyjmenoval některé další novinky Josef Dlouhý ze společnosti Mount Club Litvínov, která areál v Klínech provozuje.
Tři klínské sjezdovky či snowpark si budou milovníci sněhu moci poprvé vyzkoušet již možná tento týden. „Na svazích leží zhruba čtyřicet centimetrů sněhu. Chtěli bychom tento týden spustit jeden z vleků alespoň na večerní lyžování,“ sdělil aktuálně Dlouhý.
Za celodenní jízdné lyžaři zaplatí na Klínech 260 korun. Večerní je přijde o sto korun levněji. Děti do šesti let vytáhne vlek na svah zdarma.

Lyžařský areál v Českém Jiřetíně přivítá první lyžaře této sezóny na začátku prosince. „Sezónu chceme zahájit první prosincový víkend,“ informoval místopředseda TJ Rekreat Jiří Drahorád. Vzledem k tomu, že loni počasí lyžování téměř vůbec nepřálo a provoz vleků byl ztrátový, neměli provozovatlé na vylepšení areálu dostatek financí.
„V průběhu léta jsme provedli pouze nutné opravy a technické zabezpečení vleků. Jedinou výraznější letošní novinkou je nový vlek pro lyžařskou školičku,“ uvedl Drahorád.
Lyžování v Českém Jiřetíně přijde zájemce na 290 korun za den. Za tyto peníze se může neomezeně pohybovat po zdejších čtyřech sjezdovkách od 9 do 16 hodin.

Větší investice do lyžařského centra neputovaly ani v Meziboří. Stejně jako v Jiřetíně příprava na nadcházející sezónu spočívala v nutných úpravách vleku, aby vyhovoval novým bezpečnostním předpisům.
Jestli si lyžaři v Meziboří budou muset letos sáhnou hlouběji do kapsy, ještě zdejší provozovatel vleku nerozhodnul. „Ceny ještě nemáme stanoveny. Osobně si myslím, že se zvyšovat nebudou,“ řekl člen lyžařského oddílu TJ Baník Josef Šmíd.
Za stejnou cenu jako loni bude vozit lyžaře též vlek v Hoře Svaté Kateřiny. Bodová jízdenka na 10 jízd je přijde na 90 korun. „Dnes se poprvé upravil svah rolbou. Zatím je ale sníh mokrý a hrne se. Čekáme, až přituhne,“ odpověděla na dotaz, kdy vlekaři v Kateřině zahájí sezónu, zaměstnankyně zdejší restaurace U vleku Kateřina Schmiederová.