Sjezdovky na Mostecku jsou pro lyžaře připraveny. Provozovatelé vleků čekají jen na mráz a sníh.

I když už se teplota vzduchu dostala pod nulu, pro použití umělého zasněžení to stále nestačí. Podle hydrometeorologického ústavu by od středy ale mělo přituhnout.

Ceny vleků zůstávají ve většině ski areálech stejné jako v loňském roce. Někteří provozovatelé pro milovníky zimního sportu připravili i novinky. Jezdit bude jako každoročně i skibus z Litvínova.

„Terén máme připravený, čekáme jen, až mrazy klesnou na mínus šest až sedm stupňů Celsia a sjezdovku uměle zasněžíme,“ sdělil Tomáš Hering z TJ Baníku Meziboří. Na lyžaře čekají nové kotvy a zrekonstruované občerstvení.


Vleky nepodraží


„Díky dotaci Podpora mladých talentů z Ústeckého kraje mohl Baník Meziboří zakoupit také kloubové tyče, které budeme využívat na lyžařské výcviky a lyžařský karneval,“ pochvaloval si Hering. Ceny za vlek zůstávají stejné jako v loňském roce.

Cena vleků by neměla stoupnout ani ve Ski areálu Klíny. Jedno z nejrychleji se rozvíjejících středisek na severu Čech pro letošní zimu přichystalo zmodernizovaný areál pro lyžařskou školu.

„Pro návštěvníky jsme připravili nový ski bar Tom & Jerry, který je již otevřen. Nově označujeme a upravujeme běžecké okruhy na Mračném vrchu, včetně nového nástupního místa u parkoviště P2. Průsek na „červeném“ („oranžovém“) okruhu u silnice na Mníšek je již hotov. Úplně nový je i „hnědý“ okruh,“ informoval o změnách vedoucí areálu Josef Dlouhý.


Pojede i Brandov


Ani v malých areálech přes léto nespali. Bohužel, podle slov provozovatele Skiareálu Český Jiřetín, se nepodařilo získat peníze na nové sněžné dělo, a tak i letos bude zasněžována jen sjezdovka U Kostela. Ceny ale také zůstávají stejné jako loni.

Na provoz je připravena i 314 metrů dlouhá Černá sjezdovka v Hoře Svaté Kateřiny. Tam by měl fungovat i dětský vlek. Radovat se mohou také lyžaři z Brandova.

Obec Brandov prodala vlek Jaroslavu Sýkorovi, kterému patřil pozemek k lyžování. Podle jeho slov až počasí dovolí, vlek zprovozní. Lyžaři tam budou moci přes šest set metrů dlouhou sjezdovku využít od pátku odpoledne do neděle a poté o prázdniny. Cena vleku na lehké sjezdovce vhodné i pro snowboardisty zatím není stanovena.

Pro milovníky zimního sportu bude jako každoročně připravena i víkendová rekreační autobusová linka.

„S dopravním podnikem již máme podepsanou smlouvu. Jakmile budou dobré sněhové podmínky, pojedou i skibusy,“ řekl včera Milan Fencl z Informační turistické služby.

Z Litvínova budou jezdit dva skibusy, jeden směrem – Loučná – Osek – Dlouhá Louka a zpět, druhý pak Klíny – Český Jiřetín a zpět.